Reklam

Royal Hastanesi Bandırmaspor-Eyüpspor maçının ardından

- Royal Hastanesi Bandırmaspor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel: - "Bir an önce ayağa kalkmamız lazım" - Eyüpspor Teknik Direktörü Zafer Turan: - "İyi müdafaa yaparak maçı kazandığımızı düşünüyoruz"

Royal Hastanesi Bandırmaspor-Eyüpspor maçının ardından
14 Eylül 2021 - 21:00
TFF 1. Lig'in 5. haftasında konuk ettiği Eyüpspor'a 2-1 mağlup olan Royal Hastanesi Bandırmaspor'un teknik direktörü Mustafa Gürsel, hızlı bir şekilde toparlanmaları gerektiğini söyledi.

Mustafa Gürsel, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularının kazanmak için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Oyunun kontrolünün ilk yarıda tamamen kendilerinde olduğunu savunan Gürsel, şöyle konuştu:

"Geride bir anlık dalgınlık, kalemizde golü görmemize neden oldu. İkinci yarıda da oyuncularım çok istedi ama olmadı. İkici golde ayağa basılma pozisyonu vardı. Her hafta bariz sonucu etkileyecek kararlar çıkmaya başladı. Maçın kırılma anları bu kararlarda oluyor. Bir an önce ayağa kalkmamız lazım. 4 gün sonra önemli bir maça daha çıkacağız. Oyuncularımızı kafa olarak ve vücut olarak en iyi hale getirip, Manisa maçına hazırlanacağız. Bu maçla hayata dönmek istiyoruz."


- Turan: "İyi müdafaa yaparak maçı kazandığımızı düşünüyoruz"


Eyüpspor Teknik Direktörü Zafer Turan, karşılaşmanın her iki takım için de zor olduğunu belirtti.

Hasta ve sakat oyuncuları olduğu için müsabakanın Bandırmaspor adına daha sıkıntılı olduğuna dikkati çeken Turan, şunları kaydetti:

"Biz bunu lehimize çevirmek istedik ama o şekilde olmadı. Bandırmaspor, maça çok iyi başladı. İlk yarıyı bence çok iyi oynadılar. Biz sadece müdafaa yaptık. İlk yarı açıkçası kendi oyunumuzu oynayamadık. Ne hücumda etkiliydik, ne önde baskı yapabildik, ne de geriden oyun kurabildik. İlk yarı tamamen bizim adımıza boş geçti derken, golü bulduk. Bu ikinci yarı bizi motive etti. İkinci yarıda biraz daha oyunu dengeledik. İyi müdafaa yaptık. İyi müdafaa bazen maç kazandırır. İyi müdafaa yaparak maçı kazandığımızı düşünüyoruz."


Bu haber 34 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum