Reklam

Marmara Üniversitesi Profesör - Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi İlanı Yayınladı !

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi ve İktisat Fakültesi Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvurular www.marmarapersis.com adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. İlan olunur.

Marmara Üniversitesi Profesör - Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi İlanı Yayınladı !
Editör: Memur Ol
20 Mart 2021 - 06:17
İLAN T.C.
MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN


Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi ve İktisat Fakültesi Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.


Başvurular www.marmarapersis.com adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik  uygulanmaktadır.  Yurtdışından  alınmış  diplomaların  Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

İlan olunur.
 
BİRİM ADIBÖLÜMÜANABİLİM DALI/ANASANAT DALI/PROGRAMKADRO UNVANIADEDİARANAN ŞARTLAR

Fen Edebiyat Fakültesi

Psikoloji

Klinik Psikoloji Anabilim Dalı

Profesör

1

Dikkat Eksikliği hiperaktivite bozukluğu, majör deprasyonda antioksidatif enzim aktivitesi konularında bilimsel çalışmaları olmak. Son 5 yılda klinik psikoloji alanında ders vermiş olmak.

Fen Edebiyat Fakültesi

Psikoloji

Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı

Dr.Öğr.Üyesi

1
Beyin görüntüleme, nörorehabilitasyın ve nörobilim alanında deneysel çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.


Fen Edebiyat Fakültesi


Psikoloji


Sosyal Psikoloji Anabilim Dalı


Dr.Öğr.Üyesi


1

Üstün zekalı çocuklar ve ebeveynleri, irade, duygu kontrolü alanlarında bilimsel çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.


İktisat Fakültesi


İktisat


İktisat Tarihi Anabilim Dalı


Doçent


1
Yüksek Lisans ve Doktorasını İktisat Tarihi Bilim Dalında yapmış olmak, Doçentlik unvanını İktisat Tarihi alanından almış olmak, Osmanlı İktisat Zihniyeti konusunda bilimsel yayınlar yapmış olmak, İktisat Tarihi ve Osmanlı İktisat Tarihi konularında ders verme tecrubesine sahip olmak.

 
Bu haber 1189 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum