Reklam

Denizli'de aşı yaptırmayan Kovid-19 hastaları yaşadıkları pişmanlığı anlattı

- Hastanede tedavi gören Olçcay Bıçak: - "'Bana olmaz, biz genciz' diye düşünüyordum. Aşı da vurulmamıştım. Ama geldiğimiz şu safhada bakıyorum ki aşı çok önemliymiş. Keşke vurulsaymışım"

Denizli'de aşı yaptırmayan Kovid-19 hastaları yaşadıkları pişmanlığı anlattı
01 Eylül 2021 - 18:45
Denizli’de aşılarını yaptırmayan ve yakalandıkları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığıyla mücadelelerini hastanede sürdüren iki hasta, pişmanlıklarını dile getirdi.

Kovid-19 testi pozitif çıktıktan sonra kaldırıldığı Servergazi Devlet Hastanesinde 12 günlük yoğun bakımın ardından yatarak tedavisine devam edilen 52 yaşındaki Erhan Topalkara, gazetecilere yaptığı açıklamada, aşıyı ertelediği için pişman olduğunu dile getirdi.

Almanya'dan Türkiye'ye tatile geldiğini, şiddetli öksürük sonrası test yaptırdığını ve hasta olduğunu öğrendiğini ifade eden Topalkara, şunları söyledi:

"Hastalık ciğerlerime işlemiş. Şimdi aşıyı ertelediğime çok pişman oldum. Keşke bütün aşılarımı olsaydım. Yoğun bakımdayken fark ettim ne kadar zor bir durum olduğunu. Dünyadan kopuksunuz, muhtaçsınız herkese. Ama sağ olsunlar, çok iyi baktılar burada sağlık çalışanlarımız bizlere. Atlattım gibi hastalığı, biraz ciğerlerde az bir şey kaldı. Onu da atlatırsam, inşallah zamanım gelince hemen aşı olacağım. Ne gerekirse yaptıracağım."

- "Şu an geriye dönebilsem"

Aynı hastanede 6 gündür tedavi gören 40 yaşındaki inşaat mühendisi Olcay Bıçak ise hasta olunca aşının önemini daha iyi anladığını ifade etti.

Tedavisinin devam ettiğini anlatan Bıçak, şöyle konuştu:

"Şu an geriye dönebilsem hiç düşünmeden aşımı olurdum. Hastalık süreci zor bir süreçmiş. Neden geçirdiğim hakkında bir fikrim yok. 'Bana olmaz, biz genciz' diye düşünüyordum. Aşı da vurulmamıştım. Ama geldiğimiz şu safhada bakıyorum ki aşı çok önemliymiş. Keşke vurulsaymışım. Tekrar bir hakkım olsa, geriye dönebilsem aşı vurulmak isterdim."

İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk de hastanelerde çoğunlukla aşısız ya da aşısı tamamlanmamış hastaların tedavi gördüğünü belirterek, aşısız vatandaşları geç olmadan aşıya davet etti.Bu haber 134 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum